ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ସମସ୍ୟା ଥିଲେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ,୪ ଦିନରେ ମୁକ୍ତି

ଏହି ଉପାୟ ମାଧ୍ୟମରେ ଗଳାର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ | ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ପାଣି ପିଇବା ଏବଂ ଗଳାରେ ଘା ’ଖାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି | ଏପରି ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ କିଛି ପ୍ରାକୃତିକ ଉପଚାର ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ | ଯଦି ଗଳାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ସେହି ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହା କାଶର ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ସହଜ ଘରୋଇ ଉପଚାର ବିଷୟରେ କହିବୁ…।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି, ତେବେ ଗରମ ପାଣିରେ ଲୁଣ ପକାନ୍ତୁ ଏବଂ କୁଲୁକୁଲି କରନ୍ତୁ | ଗରମ ଲୁଣ ମିଶ୍ରିତ ପାଣି ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଗଳାରେ ଥିବା ପ୍ରଦାହକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ଏବଂ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ | ଶୀଘ୍ର ଆରାମ ପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରତି ତିନି ଘଣ୍ଟାରେ କୁଲୁକୁଲି କରିବା ଭଲ |

ମସଲା ଚା ’ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଯଥା ଶୀଘ୍ର ଗଳାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୋଇପାରେ | ମସାଲା ଚା ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଲବଙ୍ଗ, ତୁଳସୀ, ଅଦା ଏବଂ ଗୁଲୁମରିଚ ଗୁଣ୍ଡକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ,ଏହା ପରେ ଚା ପତ୍ର ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ଚା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ | ଏହି ଚାକୁ ଗରମ ଗରମ ପିଅନ୍ତୁ | ଶୀତଦିନେ, ଗଳାରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ଶ୍ଵାସକ୍ରିୟା କୋଷଗୁଡ଼ିକର ଅତ୍ୟଧିକ ଫୁଲା ହୁଏ | ଲୁଣ ଏହି ପ୍ରଦାହକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ, ଯାହା ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ବହୁତ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ | ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ତିନିଥର ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା କରନ୍ତୁ |

ଅଦା, ଗୋଲମରିଚ, ତୁଳସୀ ଏବଂ ଲବଙ୍ଗରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଗଳା ଘା’ର ଗମ୍ଭୀର ସମସ୍ୟାରେ ଅନେକ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ | ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଗରମ ଚା ଗଳାକୁ ବହୁତ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ, ଏବଂ ଏହି ଚା ଶରୀର ପାଇଁ ଆଦୋ କ୍ଷତିକାରକ ନୁହେଁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.