ପାଟିଗନ୍ଧ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଅପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ

ଏହିପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡେ | ଯେପରିକି ଥଣ୍ଡା, କାଶ, ଥଣ୍ଡା କିମ୍ବା ଜ୍ୱର କିମ୍ବା କିଛି ରୋଗ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ | କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଖରାପ ପାଟି | ହଁ, ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ କରନ୍ତି, ତେବେ କେବଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହଁନ୍ତି ତାଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି |

ଯାହାହେଉ, ଆଜିର ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ଏତେ ବଦଳି ଯାଇଛି ଯେ, ଲୋକମାନଙ୍କର ଗନ୍ଧ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆଜିକାଲି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ସେତେ ସମୟ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ଏହା ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ପାରିବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଲୋକମାନେ ପାଟିର ଗନ୍ଧ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ଥାୟୀ ଉପଶମ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ, ବେଳେବେଳେ ଏହି ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଆମକୁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ପଡେ | ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରତିକାର କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଟି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ | ହଁ, ଏହି ପଦ୍ଧତି ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଟିର ଗନ୍ଧ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲୋପ ପାଇବ | ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଟିର ଗନ୍ଧ କିମ୍ବା ପାଇରିୟାକୁ ଦୂର କରିବ |

ଏହି ରେସିପି ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମେ ଫିଟିକିରି ଭାଜନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିଆଁରେ ଭାଜନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଏହି ଫିଟିକିରିର ଏକ ଭଲ ପାଉଡର ତିଆରି କରନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫିଟିକିରି ପାଉଡର୍ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ପରେ, ଏହି ପାଉଡରକୁ ଏକ ଚାମଚ କଦଳୀ ସହିତ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ |

ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯାଏ, ତା’ପରେ ଏହା ସହିତ ଦାନ୍ତକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ | ହଁ, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣ ସହିତ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମସାଜ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଟିର ଗନ୍ଧ ଦୂର କରିବ | ସମାନ ରେସିପି ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧା ଚାମଚ ସୋରିଷ ତେଲ ନେବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧା ଚାମଚ ବିଟ ଲୁଣ ମଧ୍ୟ ଦରକାର |

ଆପଣଙ୍କର ସୂଚନା ପାଇଁ, କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ବିଟଲୁଣକୁ କଳା ଲୁଣ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ବାରହାଲାଲ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ମିଶ୍ରଣ କରି ଦାନ୍ତକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମସାଜ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ଯେ ଏହି ରେସିପି ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ କେବଳ ପାଟିର ଗନ୍ଧରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ, ବରଂ ମାଢିରୁ ବାହାରୁଥିବା ରକ୍ତରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।

ଏଥିସହ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ତିନି ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଏହି ଟିପ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ | ହଁ, ତିନି ସପ୍ତାହ ପରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫଳାଫଳ ଦେଖିବେ | ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହି ଟିପ୍ସ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଟି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ |

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ପାଟିର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅନେକ ପଦ୍ଧତି ବ୍ୟବହାର କରିଥିବେ | ତେଣୁ ଥରେ ଆପଣ ଏହି ଟିପ୍ସ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ, ବୋଧହୁଏ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ |ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.