ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ: ଚାଣକ୍ୟ ବାଣି

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ଚାଣକ୍ୟ କେବଳ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ନୁହଁନ୍ତି, ସେ ଅର୍ଥନୀତିର ଜଣେ ମହାନ ପଣ୍ଡିତ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ବାଣିଜ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ ଯାହା ଅର୍ଥନୀତିକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା | ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ ହେଉଛନ୍ତି ଯିଏ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଚାଣକ୍ୟ ତାଙ୍କ ନୀତିରେ କହିଛି ଯେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ଵର ଯେକୌଣସି କୋଣରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଉଚିତ୍।

ସମାନେ ଶୋଭତେ ପ୍ରୀତି ରାଗ୍ନି ସେବା ଶୋବ ଚ ଶୋଭେତ |
ଦିବ୍ୟାଜ୍ୟ ବ୍ୟବହାରେଷୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଦିବ୍ୟା ଶୋଭେତ ଗ୍ରୁହେ |PROMOTED

ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସମାନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କରିବା ଉଚିତ୍ | ସର୍ବସାଧାରଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଏବଂ ଘରେ ଭଲ ଗୁଣ ଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟେ | ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ସେମାନେ ଦକ୍ଷ ଏବଂ କୌଶଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟନ୍ତି। କାରଣ ଏହି ଦୁଇଟି ଜିନିଷ ବ୍ୟବସାୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଆଚରଣ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତାର ଆଧାର ଅଟେ |ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜଣେ ସଫଳ ବ୍ୟବସାୟୀ କରିଥାଏ |

ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା: ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ କେବେବି ନକାରାତ୍ମକ ଭାବନାକୁ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

ରିସ୍କ ନେବାକୁ ଭୟ କର ନାହିଁ: ବ୍ୟବସାୟରେ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ଭୟ କର ନାହିଁ | ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଏବଂ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଉଚିତ୍ | ବ୍ୟବସାୟୀ ସର୍ବଦା ନୂଆ ଧାରା ବିଷୟରେ ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ୍ |

ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନିଅ: ଏକାକୀ କୌଣସି କାମ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଯେଉଁ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର ବଡ଼ କାମ କରିବାକୁ ସହଯୋଗୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅଛି, ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି |

ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ: ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳ ହେବା ପାଇଁ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଗୁଣ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ସର୍ବସାଧାରଣ ଆଚରଣରେ ଦକ୍ଷତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | କାରଣ ଏହା ବିନା କୌଣସି ବଡ଼ ସଫଳତା ଅସମ୍ଭବ | ତେଣୁ, କୁଶଳୀ ବ୍ୟବସାୟୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ସର୍ବଦା ସଚେତନ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ନଷ୍ଟ ହେତୁ ବାଧା ଉପୁଜେ | ତେଣୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହେବା ଉଚିତ୍ |ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.