ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ କାହିଁକି ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ହତ୍ୟା କରାଇଥିଲେ, ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଏହି ତିକ୍ତ ସତ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ |

ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରରେ ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଯିଏ ସର୍ବଦା ବିବାଦରେ ରହିଆସୁଥିଲେ। ମନକା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବିବାହ ହେଉ କିମ୍ବା ନିଜ ମା ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ହେଉ। ତାଙ୍କ ସହ ଅନେକ ବିବାଦ ଜଡିତ ଥିଲା, ତଥାପି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଝଲକ ପାଇବାକୁ, ଶୁଣିବାକୁ ଏବଂ ବୁଝିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ସଭାରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଜନସମାଗମ ହୋଇଥିଲା।

ସଂଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସାନପୁଅ ଥିଲେ। ତାଙ୍କର ମାତ୍ର ୩୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରବଳ ପବନରେ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ହବି ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ପାଲଟିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିବାର କୁହାଯାଉଛି, ‘ତାଙ୍କ ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ଚାବି କେଉଁଠାରେ ଅଛି ।

ତା’ପରେ ହଠାତ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା ପଛରେ କେହି ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏପରିକି ଇନ୍ଦିରାଙ୍କ ଭୂମିକା ବିଷୟରେ ଗୁଜବ ଉଡିବା ଆରମ୍ଭ କଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଲା ସଞ୍ଜୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଭୂମିକା ଥିଲା।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.