ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଥିଲେ ଏହି 3 ଟି ସଙ୍କେତ ଶରୀର ଦେଖାଇଥାଏ।

ମାନବ ଶରୀରର ପ୍ରାୟ 75 ପ୍ରତିଶତ ଜଳରେ ଗଠିତ, ତେଣୁ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ପାଇଁ ଦୈନିକ 8 ରୁ 9 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ପିଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ 8 ରୁ 9 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ପିଉ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ, ଏହା ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ଵର ରୋଗର କାରଣ ହୋଇପାରେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ହେଲେ ଆମେ କିପରି ଜାଣିବା | ଯେତେବେଳେ ଆମ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଥାଏ, ତେବେ ଆମ ଶରୀର କିଛି ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ |

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା -। ପରିସ୍ରା ରଙ୍ଗ |ଯେତେବେଳେ ଆମ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଦେଖାଯାଏ, ଅନେକ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ପରିସ୍ରା ସମୟରେ ଯଦି ତୁମର ପରିସ୍ରାର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ସାମାନ୍ୟ ଜଳିବା ଅନୁଭବ ହୁଏ, ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ତୁମର ଶରୀରରେ ପାଣି ଅଭାବ ରହିଛି, ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ତୁମକୁ କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ଦରକାର | ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ପାଇଁ ଦୈନିକ 4 ରୁ 5 ଲିଟର ପାଣି ଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

ମୁଖ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ |ଯେତେବେଳେ ଆମ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଥାଏ, ପ୍ରାୟତଃ ଆମ ପାଟିରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆସିଥାଏ | ଏହା ଘଟେ କାରଣ ଜଳ ଅଭାବ ହେତୁ ପାଟିରେ ଲାଳ ବହୁତ କମ୍ ପରିମାଣରେ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପାଟିରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା |ଯେତେବେଳେ ଆମ ଶରୀରରେ ଜଳର ଅଭାବ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତିର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଯାହାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଯାହା ଆଦୌ ସତ୍ୟ ନୁହେଁ | ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ 8 ରୁ 9 ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ଖାଇବା ଆବଶ୍ୟକ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.