ଏହି ସପ୍ତାହ ରେ ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ ଆଦୌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଭୂଲ, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର


ବର୍ଷର ଶେଷ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆସନ୍ତା ମାସ ବା ନଭେମ୍ବରରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୀପାବଳି (ନଭେମ୍ବର 14) ପରେ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ର ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ପଡ଼ିବ | ଏହି ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହାନ୍ ଭାରତର ଅନେକ ସହରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ତେବେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେତୁ ଏହାକୁ ଆଖିରେ ଦେଖିହେବ ନାହିଁ | ପର୍ବର ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ମାତାଙ୍କର ଭକ୍ତମାନେ ନବରାତ୍ରୀ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗୀନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦଶହରା ଏବଂ ଦୀପାବଳି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ବଡ଼ ସୂଚନା ହେଉଛି ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହାନ ବିଭିନ୍ନ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବେ। ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହାନ ହେତୁ ଏହାର ସୂତାକ ଅବଧି ରହିବ ନାହିଁ। ରାଶି ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ସମୟ ଏଠାରେ ଜାଣ |

ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହାନ୍ 30 ନଭେମ୍ବର 2020 ରେ ରାତି 1:04 ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଇସା ରାତି 3:13 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟରାତ୍ରି ହେବ | ଏହା ପରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସନ୍ଧ୍ୟା 5:22 ରେ ଶେଷ ହେବ | ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦେବତା ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍, ଏହା ସେମାନଙ୍କ ମନରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ।


ଅଲୌକିକ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ କ’ଣ?

ଯେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ର ପୃଥିବୀର ଛାୟାରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ସେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହୁଏ | ଏହି ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ପଡୁଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ଆଂଶିକ କଟାଯାଇଥିବା ପରି ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଉପରେ ପଡୁଥିବା ଏକ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଛାଇ ପରି ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ପ୍ରକାର ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ସୁଟାକ୍ ଅବଧି ସେଠାରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଏହା ସହିତ କୌଣସି ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଏ |

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ରାଶି ଚିହ୍ନକୁ କିପରି ପ୍ରଭାବିତ କରିବ?
ଏହି ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହାଣ ବୃଷ ଏବଂ ରୋହାନି ନକ୍ଷତ୍ରରେ ରହିବେ, ଯାହା ସମସ୍ତ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ତାହା ହେଉଛି, ବୃଷ ରାଶିର ଲକ୍ଷଣ ଉପରେ ଏହାର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ଚନ୍ଦ୍ର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ, ସେ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରନ୍ତି | ତଥାପି, ଏହାର ସମାଧାନ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଜ୍ୟୋତିଶାଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରଭାବକୁ ଭୟ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ବୃଷ ରାଶି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଏବଂ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଏହା କରନ୍ତୁ ଏବଂ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ;

ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣରେ ସକାଳେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ତୁମର ସମସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କର | ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ଘରେ ଶାନ୍ତ ଭାବରେ ବସନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦେବୀଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ | ଏହି ଏବଂ ଏହି ଦିନରେ ନିଶା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ମନ୍ଦଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ | ଯଦି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମନରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୁଏ, ତେବେ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସମାଧାନ ପାଇଁ ପଚାରନ୍ତୁ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟର ଆଗମନ, ଘରେ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ତେଣୁ ବାସୀ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.