ଯଦି ତୁମର ବାହୁ, ଗୋଡ କିମ୍ବା ପିଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଦୁର୍ବଳତା କିମ୍ବା ରକ୍ତ ଅଭାବ ଅଛି ତାହା ହେଲେ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ |

ଆଜିକାଲି ଆମ ଖାଦ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଅଭାବ ହେତୁ ଆମ ଶରୀରରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦୁର୍ବଳତା, ରକ୍ତ କ୍ଷୟ, ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା, ବାହୁ ଏବଂ ଗୋଡରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ରହିଛି | ତେଣୁ ଔଷଧ ସେବନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜିନିଷର ନାମ ହେଉଛି ଖଜୁରୀ, ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅତିକମରେ କିଛି ସମୟ ଖାଇଥିବେ, ମିଠା ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖଜୁରୀ ଏହାକୁ ଖାଇ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରଖିବ |

ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, ଥକ୍କା, ଦୁର୍ବଳତା, ରକ୍ତହୀନତା ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ, ଏବଂ ମୋଟାପଣ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ | କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍, ଜିଙ୍କ, ପୋଟାସିୟମ୍ ଏବଂ ଫାଇବର ଖଜୁରୀରେ ମିଳିଥାଏ, ତେଣୁ ଖଜୁରୀ ଖାଇବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଫିଟ୍ ଏବଂ ହାଡକୁ ଦୃଢ ରଖିବ, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଖଜୁରୀକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଖାଇବାକୁ ପଡିବ, ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖଜୁରୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ |

ଆମେ ଖାଇବା ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଏଥିପାଇଁ ତୁମେ ଖଜୁରୀ ହାଲୁଆ ତିଆରି କରି ଏହାକୁ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ |କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ହାଲୁଆ ତିଆରି କରିବାକୁ ସମୟ ନାହିଁ, ତେବେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ କ୍ଷୀର ନିଅନ୍ତୁ, ସେଥିରେ 2 ରୁ 3 କଟା ଖଜୁରୀ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ କ୍ଷୀରକୁ ଅଧା ଗ୍ଲାସ୍ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗରମ କରନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କର ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଏହା ଉଷ୍ମ ହୁଏ, ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ଷୀର ପିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଖଜୁରୀ ଚୋବାଇ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ, ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଉପରୋକ୍ତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.