ଦେହ ହାତ ବ୍ୟଥାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ 5 ଟି ଘରୋଇ ଉପଚାର |

ପ୍ରାୟତଃ ଲୋକମାନେ ଘରେ ଏବଂ ଅଫିସରେ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଶରୀରର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି | ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଦୁନିଆରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ କ୍ୱଚିତ୍ ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣାର ଚିକିତ୍ସା ସେମାନଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଅଛି |ହଁ – ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଶରୀରର ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ |

ଆସାଫୋଏଟିଡା- ଯେତେବେଳେ ବି ଭୋଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ, ଆସାଫୋଟିଡା ପକେଇବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗ୍ୟାସ୍ ଗଠନ, ଭୋକ ନଷ୍ଟ ହେବା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ | ଟେମ୍ପରିଂ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସମୟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ |

ଆଲୋ ଭେରା- ଯଦି ପେଟରେ କିମ୍ବା ଗଣ୍ଠିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ତେବେ ଆଲୁ ଭେରାର ସସରେ ଟିକେ ହଳଦୀ ଏବଂ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଖାଆନ୍ତୁ | ପିଆଜ- ପିଆଜଗଛର ଲାଞ୍ଜ ଔଷଧ ପରି ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ଶରୀରର କୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ମଚିକି ଥାଏ, ତୁରନ୍ତ ପିଆଜ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଯଦି କୌଣସି ମଚିକି ଯିବା ଦ୍ଵାରା ଫୁଲା ଅଛି, ତେବେ ପିଆଜକୁ ଭାଜନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ |

ଏହା କରିବାର ଅଳ୍ପ ସମୟ ପରେ ଆପଣ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ | ସୋରିଷ ତେଲ- ଯଦି ଶରୀରର କୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ତେବେ ସୋରିଷ ତେଲକୁ ହାଲୁକା ଗରମ କରି ଶରୀରର ସେହି ଅଂଶରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କାନ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ଗରମ କରି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାନ୍ତୁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.