ଦୁନିଆର 3 ଟି ବିପଦ ଜ୍ଜନକ ଗଛ ଅଛି, ଯାହାକି ତୁମ ଜୀବନକୁ ଏକ ସେକେଣ୍ଡରେ ନେଇପାରେ, ସେଗୁଡିକ କଣ ଜାଣନ୍ତୁ |

କନିଅର ପୁରା ଉଦ୍ଭିଦ ସାଂଘାତିକ | ଏହା ସହିତ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାନ୍ତି, ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା, ଖାଲି ଗତି ସହିତ କୋମାକୁ ଯାଇପାରେ | ଯଦି ଏହାର ପତ୍ର ଶରୀରକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରେ, ତେବେ ଏହା କୁଞ୍ଚିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | କନିଅର ଏତେ ବିଷାକ୍ତ ଯେ ଏହାର ଫୁଲରେ ବସିଥିବା ମହୁମାଛିରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ମହୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରେ | ରୁଞ୍ଜ ମଟର-ଆବ୍ରୁସ୍ ପ୍ରେକାଟୋରିୟସ୍: – ଏହାର ନାମ ରୁଞ୍ଜ କାରଣ ଏହାର ମଞ୍ଜି ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥନା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ରୋଜାରୀରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ |

ବାସ୍ତବରେ, ଏହାର ମଞ୍ଜି ବିପଦ ଜ୍ଜନକ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ସ୍କ୍ରାଚ୍, ଭଙ୍ଗା କିମ୍ବା ଚୋବାଇବା ସମୟରେ ସାଂଘାତିକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | ଏଥିରେ ଆବ୍ରିନ୍ ଥାଏ ଯାହାକି କେବଳ 3 ମାଇକ୍ରୋଗ୍ରାମ୍ ମଣିଷକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ |କାଷ୍ଟର ବିନ୍-ରିସିନସ୍ କମ୍ୟୁନିସ୍: – କାଷ୍ଟର ମଞ୍ଜିରୁ କାଷ୍ଟର ତେଲ ବାହାର କରାଯାଏ | ଏହାର ମଞ୍ଜି ବହୁତ ବିଷାକ୍ତ ଅଟେ |

ଏହାର ମଞ୍ଜି ଏତେ ବିଷାକ୍ତ ଯେ ଗୋଟିଏ ବା ଦୁଇଟି ମଞ୍ଜି ଖାଇବା ପରେ ପିଲା ମରିଯାଏ, ଏବଂ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଆଠଟି ମଞ୍ଜି ଖାଇବା ପରେ ମରିଯାଏ | ଏଥିରେ ରାଇସିନ୍ ନାମକ ଏକ ବିଷ ରହିଥାଏ ଯାହା କୋଷ ଭିତରେ ଥିବା ପ୍ରୋଟିନ୍ ର ସିନ୍ଥେସିସ୍ ବନ୍ଦ କରିଦିଏ ଏବଂ ଏହା ବାନ୍ତି, ଖାଲି ଗତି ଏବଂ ମଣିଷର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟାଇଥାଏ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.