କାହିଁକି କୁକୁର ରାତିରେ ଭୋକି ଥାଏ, ଏହାର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ |

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ରାତିରେ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ କୁକୁରର କ୍ରନ୍ଦନ ଶୁଣିଥାଉ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମେ ଅନେକ ଥର ଭୟଭୀତ ହୋଇଥାଉ | ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଆମେ ସେହି ସ୍ଥାନରୁ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାହାର କରିଥାଉ | କାରଣ କୁକୁର କାନ୍ଦିବାର ଶବ୍ଦ ଆମ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ | କାରଣ ଏହା ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଏବଂ ଖରାପ ସଙ୍କେତକୁ ସୂଚିତ କରେ | ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସେ କୁକୁର କାହିଁକି ରାତିରେ କାନ୍ଦନ୍ତି? ଏହା ପଛରେ ପ୍ରକୃତ କାରଣ କ’ଣ? ଭୋକିଲା କୁକୁର ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିବାର କାନ୍ଦିବାର କାରଣ ଅଛି କି? କୁକୁରର ଅଜବ କ୍ଷୁଧା ଜାଣଲେ, ତୁମେ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯିବ |

କୁକୁର କାନ୍ଦିବା ଏବଂ ଭୋକିବା କରିବାର ସଂକେତ କଣ

୧. ଯଦି ଆମେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ଵାସ କରୁ, କୁହାଯାଏ କୁକୁରମାନେ ରାତିରେ କାନ୍ଦନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦିଗରେ ଆତ୍ମା ଦେଖନ୍ତି | ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ କୁକୁରମାନେ ରାତିରେ କାନ୍ଦନ୍ତି ଏବଂ ଚିତ୍କାର କରନ୍ତି |

୨. ଯେତେବେଳେ କୁକୁରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅନ୍ୟ ସାଥୀମାନଙ୍କୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବାକୁ ପଡେ, କୁକୁରମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ୱର ସହିତ ଅନ୍ୟ ସାଥୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥାନ କୁହନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ସେହି କୁକୁରମାନେ ସହଜରେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବେ |

୩. କେତେକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ କୁକୁରମାନେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କଲେ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଦନ୍ତି। କିମ୍ବା କୁକୁରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ପ୍ରକାଶ କରିବାର ଏହା ଏକ ଉପାୟ | କୁକୁର ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରାଣୀ, ଯାହା ମଣିଷ ସହିତ ସୁସମ୍ପର୍କରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ମଣିଷ ସହିତ ବଞ୍ଚିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ | ଏକାକୀ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଯେତେବେଳେ କୁକୁରମାନେ ଘରେ କିମ୍ବା ବାହାରେ ଏକୁଟିଆ ଥାଆନ୍ତି, ସେମାନେ କୌଣସି ମଣିଷକୁ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ କୁକୁରମାନେ ଏକାକୀ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି | ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ କୁକୁରମାନେ କାନ୍ଦନ୍ତି କିମ୍ବା ଚିତ୍କାର କରନ୍ତି |

୪. ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ କୁକୁର କାନ୍ଦିଲେ, ଯମରାଜ ପୃଥିବୀକୁ ଆସନ୍ତି | ଏବଂ ଏହା ସୂଚିତ କରେ ଯେ କେହି ମରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | କିମ୍ବା ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଶୁଣିପାରିବେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଯଦି କୁକୁରଟି ଭୂମି ଉପରେ ଗଡ଼ୁଛି, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ | କୁକୁରର ବାରମ୍ବାର କାନ୍ଦିବା ଏବଂ ପାଟି କରିବା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

୫. ଅନେକ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କୁକୁର ଜୀବନସାଥୀ ଖୋଜେ, ସେହି ଅଭାବ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହଇରାଣ କରେ ଏବଂ କୁକୁରଟି ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ଚିତ୍କାର କରେ | ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ, ଯେତେବେଳେ କୁକୁର କାନ୍ଦନ୍ତି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଭୋକିଲା ହେବାର କାରଣ ହୋଇପାରେ | କାରଣ କୁକୁର ମଧ୍ୟ ଭୋକରେ କାନ୍ଦନ୍ତି |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.