ଭେସଲିନ୍ ର ଏହି ୨୦ ଟି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

ଭେସଲିନ୍ ହେଉଛି ଏକ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ-ଆଧାରିତ ଜେଲ୍, ସାଧାରଣତ ଘରୋଇ ଉପଚାର,ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଯଦିଓ ଭେସଲିନ୍ କ’ଣ ଏବଂ ଏହାର ବ୍ୟବହାର କ’ଣ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନେକ ଭୁଲ ଧାରଣା ଅଛି, ଏହାର କିଛି ସଠିକ୍ ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଭୁଲ ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଉପଯୋଗିତା ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବ ଏବଂ ଭେସଲିନ୍ (କମ୍ପାନୀ) ମଧ୍ୟ ତାହା କରେ ନାହିଁ | ଏହି ଉତ୍ପାଦର ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଜାଣନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏହାକୁ ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ, ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏହା ବଦଳରେ ଅନ୍ୟ କିଛି ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରିବା |

ଭେସଲିନ୍ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି, ଏପରି କେହି ନାହାଁନ୍ତି ଯିଏ କେବେବି ତାଙ୍କ ଘରେ ଭେସଲିନ୍ ଆଣି ନାହାଁନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବଳ ଶୁଖିଲା ଓଠ ପାଇଁ ଭେସଲିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କି? ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏଠାରେ କରନ୍ତି | କାରଣ ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଭେସଲିନ୍ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ଭେସଲିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ଏହାର ଚମତ୍କାର ଲାଭ:1. ଏହା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ଶୁଷ୍କରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ନରମ | ଏହାକୁ ଷ୍ଟ୍ରବେରିର ଡାଲି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଫଳ ସହିତ ମିଶାଇ ଆପଣ ଘରେ ଓଠରେ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାକୃତିକ ଲିପବାମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ |

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଆଖିପତାକୁ ଲମ୍ବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, କେବଳ ଟିକିଏ ଭେସଲିନ୍ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବ | ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଶରୀରରେ ସୁଗନ୍ଧର ସୁଗନ୍ଧ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ଏବଂ ଗଳାରେ ଅତର ସହିତ ଟିକେ ଭେସଲିନ୍ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ସୁଗନ୍ଧ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ |. ବିବାହ କିମ୍ବା ଭୋଜିରେ ଯିବାବେଳେ ଭଙ୍ଗା ଏବଂ ଦୁଇ ମୁଖର କେଶକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ଭେସଲିନ୍ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପାୟ ହୋଇପାରେ | ଏହାକୁ ଦୁଇ ହାତରେ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ହାଲକା ହାତରେ କେଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ଭେସଲିନ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ଜୋତା ନୂଆ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ତୁମର ଜୋତା ଉପରେ ଟିକେ ଭେସଲିନ୍ ଘଷ, ଜୋତା ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏବଂ ନୂଆ ଦେଖାଯିବ |

ତୁମର ମେକଅପ୍ ସଫା କରିବାକୁ, କେବଳ ଟିକେ ଭେସଲିନ୍ ଲଗାନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ସୂତା ସହିତ ସଫା କର ଏବଂ ମୁହଁ ଧୋଇ ଦିଅ |9. ଶରୀରର ଯେ କୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ କିମ୍ବା ନଖ ଚାରିପାଖରେ ଭେସଲିନ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଆପଣ ଚର୍ମକୁ ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିପାରିବେ |. କେଶକୁ ରଙ୍ଗ କରିବାବେଳେ, କେଶ ଲାଇନ୍ ନିକଟରେ ଭେସଲିନ୍ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାରେ ରଙ୍ଗ ଲଗାଇବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବ | ସେଭ୍ କରିବା ପରେ, ମୁହଁରେ ଭେସଲିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ, ଏହା ତ୍ୱଚାକୁ କୋମଳ କରିବ ଏବଂ ଶୁଷ୍କତା ମଧ୍ୟ ଲୋପ ପାଇବ |. ଯଦି ଆପଣ ଏକ ପ୍ରକୃତ ସ୍ନାନକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଭେସଲିନ୍ ଅଳ୍ପ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଶରୀରରେ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ, ତେବେ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସତେଜ ଅନୁଭବ କରିବେ |

ଯଦି ଆପଣ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ପାର୍ଟୀକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଏବଂ ଦାନ୍ତକୁ ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ହେବାକୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଦାନ୍ତରେ ଟିକେ ଭେସଲିନ୍ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହା ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଲିପଷ୍ଟିକ୍ ରଙ୍ଗ ଲଗାଇବ ନାହିଁ, ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ମଧ୍ୟ ବଢାଇବ | ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପଦ୍ଧତି ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ପ୍ଲକର ସହିତ ଆଖି-ବ୍ରୋ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଟିକିଏ ଭେସଲିନ୍ ଲଗାନ୍ତୁ | କେଶ ମଧ୍ୟ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବଢିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମ ନରମ ରହିବ | ଯେତେବେଳେ ଏକ ପୁରୁଣା ନେଲପଲିସ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପଡେ, ଏହାର ଢାଙ୍କୁଣୀ ଖୋଲିବା କଷ୍ଟକର, କାରଣ ଏହା ଜାମ୍ ହୋଇଥାଏ | ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ଢାଙ୍କୁଣୀରେ ଟିକେ ଭେସଲିନ୍ ରଖନ୍ତୁ, ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଢାଙ୍କୁଣୀ ସହଜରେ ଖୋଲିବ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହା କେଶକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ଆଣ୍ଠୁରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଭେସଲିନ୍ ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ | ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ୍-ସି କ୍ୟାପସୁଲ୍ ମିଶାଇ ଆପଣଙ୍କ ଗୋଡରେ ଲଗାଇଲେ ଖାଲ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ ନରମ ଏବଂ ଚକଚକିଆ ହୋଇଯିବ |ଉପଲବ୍ଧ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରବନ୍ଧଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଶିକ୍ଷାଗତ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ | ବିଶେଷଜ୍ଜ୍ଞ ଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ବିନା ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା କୌଣସି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା କିମ୍ବା ରୋଗର ନିରାକରଣ କିମ୍ବା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସକଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ପରାମର୍ଶ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.