କରୋନା ସମୟରେ ଶୀତଦିନେ ଏହି ଫଳଗୁଡ଼ିକ ଖାଆନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ |

ଏହି ସମୟରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ଭାରତରେ ଶୀତ ଆସୁଛି | ସେହିଭଳି, କରୋନା ଜୀବାଣୁକୁ ଏଡାଇବା ଆବଶ୍ୟକ | ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ତୁମର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାକୁ ପଡିବ | ଏଥିପାଇଁ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫଳଗୁଡିକ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ କରୋନାଭାଇରସରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢାଇବ |

ଯଦି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ବିସ୍ଵାଶ କରନ୍ତି ଯେ ଶୀତଦିନେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ, ତେବେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏଡାଇବା ଆବଶ୍ୟକ।1. ପେଡା 2. ନାସପତି 3.କମଳା 4.ଆପଲ୍ 5.ଲେମ୍ବୁ 6.ଡାଳିମ୍ବ 7.ପ୍ଳାମ୍ 8. ପପାୟା |

ସେହି ସମୟରେ, କୁହନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଫଳଗୁଡ଼ିକରେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ, ସି, କେ, ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ଫାଇବର ଏବଂ ପେକ୍ଟିନ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଅନେକ ଗୁଣ ଅଛି | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ମଜବୁତ କରିବା ସହିତ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଭଲ ରଖେ | ଶରୀରରେ ଏହି ନୂତନ ଶକ୍ତି ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ମନ ସତେଜ ହେବ | ଏହି ସମସ୍ତ ଫଳ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଉପାୟରେ ପୁଷ୍ଟିକର ଯୋଗାଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦୃଢ କରିଥାଏ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.