ମୁଖ କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ରେସିପି ମାଧ୍ୟମରେ |

ଶରୀରର କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହି ଘରୋଇ ରେସିପି ଉପରେ ଭରସା କରିପାରିବେ | ଘରେ ଏହି ରେସିପି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଲେମ୍ବୁ ଏବଂ ଚିନିକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ | କେଶ ବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ ସମାନ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରୁ କେଶ କାଢିବା ପାଇଁ ଏକ କପଡା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ହଳଦୀ ଏବଂ କ୍ଷୀର ପେଷ୍ଟ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ହଳଦୀ ଏବଂ କ୍ଷୀରକୁ ଭଲ ଭାଗରେ ମିଶାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣ ଏହାକୁ ଉପର ଓଠ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

ଏଠାରେ ଥିବା କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଘଷନ୍ତୁ | ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ କିଛି ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହି ପେଷ୍ଟର ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କଲେ ଏହା ମୁଖ କେଶର ବୃଦ୍ଧିକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ରୂପ ଦେଇଥାଏ | ଦହି ଏବଂ ମଇଦାକୁ ଏକ ଚାମଚ ହଳଦୀ ସହିତ ମିଶାନ୍ତୁ | ଏହି ସମସ୍ତ ଉପାଦାନକୁ ଏକତ୍ର ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଶୁଖିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଘଷନ୍ତୁ | ପରେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.