ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅଦା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲାଭ ଦାୟକ ହେବ |

ଅଦା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ ଅଦା ସବୁ ଜିନିଷରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଏହା କେବଳ ଶରୀରର ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଯୋଗାଏ ନାହିଁ | ଏଥିରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ଆୟୋଡିନ୍, ଭିଟାମିନ୍, କ୍ଲୋରାଇନ୍ ଏବଂ ଆଇରନ୍ ଥାଏ | ଅଦା ଉଭୟ ଓଦା ଏବଂ ଶୁଖିଲା ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ପ୍ରତିଦିନ ଅଦା ବ୍ୟବହାର ଆମକୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

ଯଦି ଆପଣ ଖଇର ହେକୁଟି କାରଣରୁ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଜୁଆଣୀ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ରସ ସହିତ ଅଦା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଖଇର ହେକୁଟି ମୁକ୍ତି ଦେବା ସହିତ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ | ଯଦି ଆପଣ ବାନ୍ତିରେ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଦୁଇ ଚାମଚ ଅଦା ପିଆଜ ରସ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ |ବାନ୍ତିରେ ଆପଣ ଆରାମ ଅନୁଭବ କରିବେ | ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଆପଣ ଖାଲି ପେଟରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ସହିତ ଅଦା ଖଣ୍ଡ ଚୋବାନ୍ତି, ତେବେ ଚର୍ମ ଚମକି ଉଠେ |

ଯଦି ଆପଣ କାଶ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଦିନକୁ ଦୁଇଥର ମହୁ ଗରମ କରି ଅଳ୍ପ ଅଦା ମିଶାଇ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ କାଶରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ |-ଆପଣ ଭୋକିଲା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ | ତେଣୁ ଅଦାକୁ ଭଲଭାବେ କାଟନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଦିନକୁ 7 କିମ୍ବା 8 ଥର ଅଳ୍ପ ଲୁଣ ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଏହା କେବଳ ଭୋକର କାରଣ ନୁହେଁ ବରଂ ପେଟକୁ ମଧ୍ୟ ସଫା ରଖିବ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.