ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ବିବାହ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମହିଳାମାନେ କୁମାରୀ କୁହାଯାଏ? କାରଣ ଏହା ଥିଲା

କୁନ୍ତୀ: – ହସ୍ତିନାପୁରର ରାଜା ପାଣ୍ଡୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ କୁନ୍ତୀ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଝିଅ ଦୁରବାସା ମନ୍ତ୍ର ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରି ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ | ବିବାହ ପରେ ପାଣ୍ଡୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ କୁନ୍ତୀ ରାଜବଂଶର ସମାପ୍ତ କରିନଥିଲେ, ତେଣୁ ସେହି ମନ୍ତ୍ରକୁ ପୁନଃ ବ୍ୟବହାର କରି ତାଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଦେବତାଙ୍କର ସନ୍ତାନ ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ କୁମାରୀ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଥିଲେ।

ମନ୍ଦଦୋରୀ: – ମନ୍ଦଦୋରୀଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି ରାବଣ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ | ରାବଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବିଭୀଷଣ ମନ୍ଦଦୋରୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟ ଦେଇଥିଲେ। ମନ୍ଦଦୋରୀଙ୍କ ଗୁଣ ଯୋଗୁଁ, ସେ ମହାନ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଶୁଦ୍ଧତା ଝିଅମାନଙ୍କ ପରି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଦ୍ରୌପଦୀ: – ପାଞ୍ଚ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କର ଏକ ଦୃଢ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ଵେ ସେ କୁମାରୀ ଝିଅ ଶ୍ରେଣୀରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଜୀବନସାରା ଦ୍ରୌପଦୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାଞ୍ଚଟି ପାଣ୍ଡବଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିନଥିଲେ। ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ସ୍ମୃତି, ଯିଏ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଭାବରେ ନିଜ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିଥିଲେ, ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଥିବା ଭୟାବହତାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.