ଛାତି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲେ କେଉଁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ |

ଆଜିର ଯୁଗରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନକାଳ ଏପରି ହୋଇଗଲା ଯେ ଏହା ନିଜେ ରୋଗକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରେ | ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଆବିଷ୍କୃତ ହୁଏ ଏବଂ ଜୀବାଣୁମାନଙ୍କର ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି | ଏହା ପଛର ଏକମାତ୍ର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ଆମେ ନିଜ ଶରୀର ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଉନାହୁଁ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଛାତିର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରନ୍ତି |

ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହା ହୃଦଘାତ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ।ଯେଉଁମାନେ ଅଧିକ ଘି, ତେଲ ଏବଂ ଭଜା ଜିନିଷ ଖାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଧମନୀରେ ଠେଲି ହୋଇଯାଆନ୍ତି |ଯେଉଁଥିପାଇଁ ହୃଦୟ ମାଂସପେଶୀ ଅଧିକ ରକ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ କରେ |କିନ୍ତୁ ଧକ୍କା ହେତୁ ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ପାଇପାରିବ ନାହିଁ |ଏବଂ ରୋଗୀ ଯଦି ହୃଦଘାତରେ ପରିଣତ ହୁଏ | ଯଦି ଠିକ୍ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଏ, ତେବେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ହୋଇପାରିବ | ହୃଦ୍ ରୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ – ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ, ଛାତି ଯନ୍ତ୍ରଣା, ନୀଳ ଶରୀର, ହାଲୁକା କ୍ଷୁଧା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିର ହଠାତ୍ ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇବା ହୃଦଘାତକୁ ସୂଚିତ କରେ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.