ଯଦି ତୁମେ ମୂଷା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ତେବେ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ |

ଘରେ ବହୁତ ସଫା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୂଷାମାନେ ବିବ୍ରତ ହୁଅନ୍ତି | ମୂଷାମାନଙ୍କୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ଏକ ମୂଷା ଘାତକ ଏବଂ ଗୁହାଳ ବ୍ୟବହାର କରି ଥକି ଯାଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପାୟ କହିବୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ମୂଷାମାନଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିପାରିବେ।ମୂଷାମାନେ ପିଆଜର ଗନ୍ଧ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ |

ମୂଷାମାନେ ପିଆଜର ଗନ୍ଧ ଠାରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତି | ଯେଉଁଠାରେ ମୂଷାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସନ୍ତି ସେଠାରେ ପିଆଜ ଖଣ୍ଡ ରଖନ୍ତୁ | ମୂଷା ଗନ୍ଧ ମୂଷାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଷତିକାରକ | ଯେଉଁ ଘରେ ଅଧିକ ମୂଷା ଥାଏ, ସେହିଠାରେ କଦଳୀ ପତ୍ରକୁ କପା କିମ୍ବା କାଗଜରେ ଗୁଡ଼ାଇ ରଖନ୍ତୁ |

କ୍ୟାସିଆ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ମୂଷାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଶତ୍ରୁ ଅଟେ | ଏହାର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଗନ୍ଧ ମୂଷାମାନଙ୍କୁ ଅତି ଶୀଘ୍ର ଚଳାଇଥାଏ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.