ପାଦ ଫାଟି ଥିଲେ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆପଣାନ୍ତୁ |

ଶୀତଦିନେ ଏଡି ଫାଟିଗଲା | ବେଳେବେଳେ ଏଥିରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ଯଦି ଠିକ୍ ସମୟରେ ଯତ୍ନ ନିଆଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ହିଲ୍ ଫାଟିବାର ଆଉ ଏକ କାରଣ ହେଉଛି ଶରୀରରେ କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ଅଭାବ | ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ରେସିପି ଆଣିବା, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ଗୋଇଠି ନରମ ହେବ | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ୟାକ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ଖଣ୍ଡଗୁଡ଼ିକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେବ |

ଆବଶ୍ୟକ ଉପାଦାନ | ଏକ କଦଳୀ | ତିନି ଚାମଚ ନଡ଼ିଆ ତେଲ | କିପରି ଏକ ପ୍ୟାକ୍ ତିଆରି କରିବେ |ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଉଷୁମ ପାଣିରେ ପାଦକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଟାୱେଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ସଫା କରନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପାତ୍ରରେ ବନ୍ଧାକୋବି ମିଶାନ୍ତୁ | ଯେତେବେଳେ କଦଳୀକୁ ମସଲା କରାଯାଏ, ତା ଉପରେ ନଡିଆ ତେଲ ଢାଳିବା ଉଚିତ୍ | ଉଭୟ ମିଶ୍ରଣକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ |

ଯେତେବେଳେ ମିଶ୍ରଣ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶ୍ରିତ ହୁଏ, ଏହାକୁ ନିଜ ପାଦରେ ଲଗାନ୍ତୁ | 15 ମିନିଟ୍ ପରେ, ପାଦକୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | କଦଳୀ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ତେଲରେ ପ୍ରଚୁର ଚର୍ବି ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ମିଳିଥାଏ, ଯାହାଫଳରେ ପାଦ ଆର୍ଦ୍ରତା ପାଇଥାଏ | କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ରେସିପି ନିୟମିତ କରନ୍ତୁ | ଛିଣ୍ଡାଯାଇଥିବା ଗୋଇଠି ନରମ ଏବଂ ନରମ ହେବ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.