SBI ରେ ୨୦୦୦ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି; ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କରିବେ ଆବେଦନ

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ପ୍ରୋବେସନାରୀ ଅଫିସର ପଦ ପାଇଁ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆବେଦନ । ଆଗ୍ରହୀ ତଥା ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ sbi.co.in ରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ | ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ଡିସେମ୍ବର ୪ | ଡିସେମ୍ବର ୧୯ ହେଉଛି ଆବେଦନ ମୁଦ୍ରଣ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ | SBI ଅନ୍ଲାଇନ୍ ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷା ଡିସେମ୍ବର ୩୧, ୨, ୪ ଏବଂ ୫ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |

ଯେତେବେଳେ ଏହାର ଫଳାଫଳ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୧ ର ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଆସିବ | ପ୍ରାଥମିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଡ୍ରାଇଭ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ୨ ହଜାର ପଦବୀ ନିଯୁକ୍ତ ହେବ | ମୋଟ ୨ ଟି ପଦବୀ ମଧ୍ୟରୁ ୮୧୦ ଟି ସାଧାରଣ ବର୍ଗ, ୫୪୦ ଓବିସି,୨୦୦ ଇଡବ୍ଲୁଏସ୍ ଏବଂ ଏସଟି ବର୍ଗ ପାଇଁ ୧୫୦ ଟି ପଦବୀ ରହିବ।

ଶିକ୍ଷା ଯୋଗ୍ୟତା – ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଯେକୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ଜରୁରୀ | ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଗତ ବର୍ଷର ଫଳାଫଳ ପାଇନାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଦେୟ – ସାଧାରଣ, EWS ଏବଂ OBC ବର୍ଗର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୭୫୦ ଟଙ୍କା ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଯେତେବେଳେ SC / ST / PWD ବର୍ଗ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.