ଅବଶିଷ୍ଟ ଚା ପତ୍ରକୁ ଫୋପାଡି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହିପରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |

ଚା ’ତିଆରି କରିବା ପରେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଚା ପତ୍ରକୁ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଆଖି ତଳେ ଗାଢ କଳା ଚିହ୍ନ ଅଛି କିମ୍ବା ଆଖି ତଳେ ଫୁଲା ଅଛି, ଅବଶିଷ୍ଟ ଚା ପତ୍ରକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଆପଣ କପ ରେ ଚା ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଖିରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଓଦା ଚା ରଖନ୍ତୁ | ଏଥିରେ ଥିବା କଫିନ୍ ଆଖିର ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଫୁଲା ଏବଂ ଅନ୍ଧାର ସର୍କଲରୁ ଦୂର କରିଥାଏ | ଚା ପତ୍ର ଚର୍ମକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଯଦି ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ହେତୁ ଚର୍ମରେ ଦାଗ ଥାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଚା କପକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ବୁଡ଼ାଇ ଦିଅନ୍ତୁ | କେଶରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ, ତେଣୁ ଯଦି କେଶ ଅତ୍ୟଧିକ ଶୁଷ୍କ ହୁଏ, ତେବେ ଚା ପତି ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧ ଚିକିତ୍ସା ଯାହା ଶୁଷ୍କତାକୁ ହଟାଇବା ଏବଂ ଏଥିରେ ଚମକିବା |

ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, କେଶ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ | ଏହା କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ କଣ୍ଡିସନର ଭାବରେ କାମ କରେ | ଚା ’ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ 15 ମିନିଟ୍ ଫୁଟାନ୍ତୁ। ପାଣି ଥଣ୍ଡା କରନ୍ତୁ | କେଶକୁ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | କେଶ ସଫା ହେବା ପରେ, ଚା ’ପତ୍ରର ପାଣି କେଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ୧୦ ମିନିଟ୍ ପରେ କେଶକୁ ସଫା ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, କିଛି ଲୋକ ଜୋତା ପିନ୍ଧିବା ପରେ ଗୋଡ ପାଦରେ ଖରାପ ଗନ୍ଧ ହୋଇଥାଏ |ବିଶେଷକରି ଗ୍ରୀଷ୍ମ, ଋତୁରେ ଆପଣ ଚା ପତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ଚା ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ଫୁଟାନ୍ତୁ। ପାଣି ଥଣ୍ଡା କରନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ବାଲ୍ଟିରେ ଢାଳନ୍ତୁ | ଏଥିରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ପାଦକୁ ଭିଜାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପାଦର ଗନ୍ଧ ଦୂର ହେବ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.