କର୍ପୁରରୁ ଜଣାପଡିବ, ତୁମର ଘର ଉପରେ ଖରାପ ଆଖି ଦୃଷ୍ଟି କି ନାହିଁ, ମାତ୍ର ଏହି ଛୋଟ ଉପାୟ କରନ୍ତୁ |

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ କାହାକୁ ଦୃଷ୍ଟି ଯେପରି ନପଡୁ ଏବଂ ମନ୍ଦ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ସର୍ବଦା ଘରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଘରର ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି | ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ହେଉଛି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ଵାର ,ଏଠାରୁ ସମୃଦ୍ଧତା, ସୁଖ, ଦୁଃଖ, ମନ୍ଦ , ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରେ |

ଯଦି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ଵାର ଶୁଭ ଲକ୍ଷଣ ସହିତ ଥାଏ, ତେବେ ଘରେ କୌଣସି ଦରିଦ୍ରତା ନାହିଁ, ସଫଳତା ମିଳିଥାଏ, ସକରାତ୍ମକତା ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ପରିବେଶ ନିର୍ମଳ ରହିଥାଏ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କର୍ପୁର ଠାରୁ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କାହାର ଖରାପ ଆଖି ଅଛି କି ନାହିଁ?

ଯେଉଁ ଘରେ କର୍ପୁର ପ୍ରତିଦିନ ଜଳାଯାଏ ସେହି ଘରେ ପବନ ପରିଷ୍କାର ଅଟେ | ଦୂଷିତ ବାୟୁ ଘରୁ ବାହାରି ବାୟୁମଣ୍ଡଳ ଶୁଦ୍ଧ ହୋଇଯାଏ | ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ବାହ୍ୟ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ ଯଜ୍ଞ, ପୂଜା ପଦ୍ଧତିରେ କର୍ପୁର ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | କର୍ପୁର ଜାଳିବା ଦ୍ଵାରା ଜୀବାଣୁ, ମଶା ଇତ୍ୟାଦି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

କର୍ପୁର ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଖରାପ ଦୃଷ୍ଟି ଅଛି କି ନାହିଁ ଜାଣନ୍ତୁ …

ଯଦି କର୍ପୁର ଜାଳିବା ସମୟରେ ଧୂଆଁ ବାହାରି ନଥାଏ, ତେବେ କୌଣସି ମନ୍ଦ ଆଖି ନାହିଁ | ଯଦି ଜଳୁଥିବା କର୍ପୁରର ନିଆଁ ଏଠାରେ ପୁନରାବୃତ୍ତି ହୁଏ ଏବଂ ସେଠାରେ ବାୟୁ ଏବଂ ଧୂଆଁ ବାହାରି ନଥାଏ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ଖରାପ ଦୃଶ୍ୟ | ଜଳୁଥିବା କର୍ପୁର ଉପରେ, ଏଥିରୁ ପ୍ରବଳ ଧୂଆଁ ବାହାରିଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ଏହାର ନିଆଁ ମଧ୍ୟ ଅସ୍ଥିର, ତେବେ ଆଖି ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.