ଘରର ଏହି ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ଝାଡୁ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ହୋଇଯିବେ କାଙ୍ଗାଳ

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ହିନ୍ଦୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯେଉଁ ଘରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଥାଏ ସେଠାରେ ରୁହନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ଦୀପାବଳି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପର୍ବପର୍ବାଣୀରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଉପାୟରେ ଆମ ଘରକୁ ସଫା କରିଥାଉ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ବାସ କରିପାରିବେ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସଫା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ଝାଡୁ ମଧ୍ୟ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତୀକ |

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଝାଡୁକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରାଯାଏ ନାହିଁ ତେବେ ଏହା ଆମର ଅର୍ଥନୈତିକ ଜୀବନ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଝାଡୁ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ନିୟମ ଅଛି, ଯାହା ଜୀବନର ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଦ୍ୱାରା ଅନୁସରଣ କରାଯାଏ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ନିୟମ ମାନିଲେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ବାସ କରିବେ ଏବଂ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଝାଡୁ କରିବା ଅପ୍ରୀତିକର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର କହିଛି ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପରେ ଘରକୁ କେବେ ବି ସଫା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅସ୍ତ ହେବା ପରେ ଘରେ ଝାଡୁ ଲଗାଇଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଘରକୁ ଦାରିଦ୍ର ଆଣିଥାନ୍ତି।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂଆ ଝାଡୁ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଶନିବାର ଦିନ କିଣିବା ଉଚିତ୍ | ଶନିବାର ଦିନ ଗୋଟିଏ ଝାଡୁ କିଣିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏବଂ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଷେଇ ଘରେ କିମ୍ବା ପରିଷ୍କାର ସ୍ଥାନରେ କେବେବି ଝାଡୁ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା କରି ଘରେ ଦାରିଦ୍ର ଏବଂ ରୋଗ ଆସେ | ଝାଡୁକୁ ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖିବା ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ, ତେଣୁ ଝାଡୁକୁ ସବୁବେଳେ ରୋଷେଇ ଘରଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.