ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ଏହି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ 3 ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ, ଥଣ୍ଡା ପଡ଼ିବ |

ଦେଶରେ ପାଣିପାଗର ଢାଞ୍ଚା ପୁଣି ଥରେ ବଦଳୁଛି। ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୫ରେ ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲ ଅଞ୍ଚଳର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ |

ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାବେଳେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଏକ ନିମ୍ନ ଚାପ ଅଞ୍ଚଳ ହୋଇ ଏହାକୁ ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଚକ୍ରବତୀ ପରିଣତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।୨୫ ନଭେମ୍ବରରେ ଏହା ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀ ଉପକୂଳ ଅତିକ୍ରମ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ଚାଲିପାରେ |
ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ସମୁଦ୍ରର ଅବସ୍ଥା ଅନୁକୂଳ ରହିବ ଏବଂ ରବିବାର ଠାରୁ ପବନର ବେଗ ଧୀରେ ଧୀରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ୨୫ ନଭେମ୍ବରରେ ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀ ଉପକୂଳରେ ପବନ୧୦୦ କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ରକୁ ନ ଯିବାକୁ ବିଭାଗ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାଛ ଧରିବାକୁ ବାହାରି ସାରିଛନ୍ତି।

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସୂଚନାନୁସାରେ,୨୩ନଭେମ୍ବରରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଉପଦ୍ୱୀପ ଭାରତରେ ବର୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ନଭେମ୍ବର ୨୪ ରୁ ୨୫ ମଧ୍ୟରେ ତାମିଲନାଡୁ, ପୁଡୁଚେରୀ ଏବଂ କରାଇକାଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ବୁଲେଟିନ୍‌ରେ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଦକ୍ଷିଣ ଉପକୂଳ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ରୟାଲାସିମା ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ନଭେମ୍ବର୨୫ ରୁ୨୬ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ।
ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା |


ଶୀତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ପାର୍ବତ୍ୟରେ ତୁଷାରପାତ ପରେ ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ମର୍କୁର ଶୀଘ୍ର ଖସିଯାଉଛି। ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ରବିବାର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ଏହି ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୨୨ ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ଶୀତ ଦିନ ଥିଲା | ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁଯାୟୀ ସୋମବାର ଦିନ ଶୀତଳ ପବନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ରାତିରେ ତାପମାତ୍ରାରେ ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିପାରେ ବୋଲି ବିଭାଗ କହିଛି।

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.