ପାଣିରେ ଲୁଣ ମିଶାଇ ଗାଧୋଇଲେ, ଆପଣଙ୍କୁ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ|

ଏହା ମାଂସପେଶୀ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ: – ଲୁଣିଆ ପାଣି ମାଂସପେଶୀ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏପରି ସମସ୍ୟା ଅଛି ଯାହା ପ୍ରତିଦିନ ନିୟମିତ, ତେବେ ଆପଣ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ନିୟମିତ ଲୁଣ ପାଣି ନେବା ଉଚିତ୍,ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି: – ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶରୀରରେ ଉଷୁମ ପାଣି ମିଶାଇ ଶରୀରରେ ଲୁଣ ମିଶାନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆମ ଶରୀରର ଚର୍ମ ନରମ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଏ |

ଲୁଣର ଉପକାର ଏତେ ଅଧିକ ଯେ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ନିଜ ଜୀବନରେ ଏକ ଔଷଧ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ସେମାନେ ରୋଗ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ଯାହା ଆମକୁ ଗୋଡ, ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କିମ୍ବା ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ | ଲୁଣ ପାଣିରେ ସ୍ନାନ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ନିଦ୍ରାହୀନତା ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇଯାଏ, ଯଦି ଲୁଣ ସେଠାରେ ନଥାଏ ତେବେ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ କମିଯାଏ | ଉତ୍ତମ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ |

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମାନସିକ ଚାପ ଅଧିକ, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲୁଣିଆ ଜଳ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ, ତେଣୁ ଲୁଣିଆ ପାଣି ଏକ ଔଷଧ ଭାବରେ କାମ କରେ, ଲୁଣିଆ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇବା ଆମ ଶରୀର ତଥା ମାନସିକ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ | ଯଦି ଆପଣ ପାଣିରେ ଲୁଣ ମିଶାଇ ରଖନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଲାଭ ମିଳିଥାଏ, ତା’ହେଲେ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଭାବ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ଦିନସାରା ଥକ୍କାପଣ ପାଇଁ, ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଲୁଣ ନେଇ ଆରାମରେ ଲଗାତାର ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ |

ଚର୍ମ ଉପକାର ପାଇଥାଏ: – ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଚର୍ମରେ ଘା ’ଏବଂ କୁଞ୍ଚିତ ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ସେଥିରେ ପାଣି ମିଶାଇ ଲୁଣ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଏହା ଖଣିଜ ଏବଂ ପୁଷ୍ଟିକର ଗୁଣ ଯୋଗାଇଥାଏ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମର ଖାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ | ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଫା କରେ, ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଚମକାଇଥାଏ, ଏହା କୁଣ୍ଡେଇରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଯାହା ୱୋ ଅଟେ | ଏହାର ନିରନ୍ତର ବ୍ୟବହାର ଭବିଷ୍ୟତରେ କୌଣସି ବଡ଼ ଛୋଟ ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ନାହିଁ |

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.