ବାହାଘରର କିଛି ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଏମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ହୋଟେଲରୁ ଧରାପଡିଥିଲେ ବହୂ

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ପରିବାର ପ୍ରତାରଣା କରି ହରିୟାଣାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବର କନ୍ୟାକୁ ବିଦା କରାଯିବ ସମୟରେ ଯୁବତୀ ଜଣକ ମଳତ୍ୟାଗ ବାହାନା କରି ମାଖିଲିଶାହରର ଏକ ହୋଟେଲକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହୋଟେଲରେ ସେ ମାଲିକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୁରା କଥା କହିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମାଲିକ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ, ବର ସମେତ ୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆଜମଗଡର ବରଦା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ୩୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ତାଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛଅ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମାନସିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ। ଏହା ପରେ ସେ କୋର୍ଟରେ ଖାତାସରାଇର ଅଣ-ଭ୍ରାତୃତ୍ୱ ନିବାସୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବାହରେ ତାଙ୍କ ମା ଏବଂ ଭାଉଜ ଖୁସି ନଥିଲେ। ଏହି ବିବାହକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପରିବାର ହରିୟାଣାର ଫତେହାବାଦ ନିବାସୀ ୪୮ ବର୍ଷିୟ ରାକେଶ ଗର୍ଗଙ୍କ ସହ ଗୁପ୍ତରେ ତାଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଦର୍ଶାଇ ମା ଏବଂ ଭାଉଜ ଜୟଟପୁରରୁ ଖେଟାସରାଇକୁ ଆଣିଥିଲେ।

ସେ ତାଙ୍କୁ ହରିୟାଣାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୧୮ ନଭେମ୍ବରରେ ସହରର ମହାରାଣୀ ଦେବୀ ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ବର ତାଙ୍କ ସହିତ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣଙ୍କ ସହ କନ୍ୟାକୁ ନେଇ ଏକ ଗାଡିରେ ହରିୟାଣା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ମାଚିଲିଶାହାରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ଶୌଚାଳୟ ପାଇଁ ଏକ ବାହାନା କରି ଏକ ହୋଟେଲ ନିକଟରେ ଅବତରଣ କଲା |

ସେଠାରେ ସେ ହୋଟେଲ ମାଲିକଙ୍କୁ ଭେଟି ପୁରା କଥା ବୁଝାଇଲେ। ହୋଟେଲ ମାଲିକ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ପୀଡିତା ତାଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ବିବାହ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ଖେତାସରାଇ ବାସିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ରହିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ପିଡିତାଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାର କରି ତାଙ୍କ ମା, ବରଦା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଭାଉଜ, ଦିଦରଗଞ୍ଜର ଜିଜା ରାକେଶ ଗର୍ଗ ଏବଂ ହରିୟାଣାର ଫତେହାବାଦର ବର ବାସିନ୍ଦା ଅମିତ ରାଠୋର, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ବାରୱାଲାର ବାସିନ୍ଦା ରାକେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ମାନବ ଚାଲାଣ, ଜାଲିଆତି ବିବାହ, ଧମକ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଭାଗ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ

Leave a Reply

Your email address will not be published.