ନାରୀ ଏହି ୩ଟି କାମ କଲେ ଜାଣିବ ସେ ଚରିତ୍ର ହୀନା ।

ଚଣକ୍ୟଙ୍କ ନୀତି ଅନୁସାରେ ଅସତ୍ୟତା , ତତ୍ପରତା , ଚତୁରତ , ମୁର୍ଖତା ,ଅସ୍ପଷ୍ଟତା ଏବଂ ନିଷ୍ଠୁରତା ହେଉଛି ମହିଳାଙ୍କର ୭ଟି ପ୍ରାକୃତିକ ତୃପ୍ତି । ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ସମୟରେ ଖାଇବା କ୍ଷମତା ରଖିବା । ଧାର୍ମିକ ଭାବରେ ବିବାହିତ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଜୀବନ ଯାପନ କରିବା ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସମୃଦ୍ଧ ହୁଏ । ସେତେବେଳେ ଦାନ ଦବ ପାଇଁ ମନ ରଖିବା କୌଣସି ସାଧାରଣ ଆର୍ଥିକ ଫଳ ନୁହେଁ । ଯାହାର ପୁତ୍ର ତାଙ୍କ କଥା ମାନନ୍ତି ଯାହାର ପତ୍ନୀଙ୍କ ଆଚରଣ , ଏବଂ ନିଜ ଧନା ଅନୁଯାୟୀ ଯେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପୃଥିବୀରେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱର୍ଗ ଅଛି । ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ପୁଅ ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ପ୍ରତି ସମର୍ପିତ ସେ ଯସନେ ପିତା ଯିଏ ନିଜ ପୁଅ ମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବା ଏବଂ ସେ କେବଳ ଜଣେ ପତ୍ନୀ ଯାହାର ସ୍ୱାମୀ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ , ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି

ଯିଏ ତୁମ ଆଗରେ ମଧୁର କଥାବାର୍ତା କରେ କିନ୍ତୁ ତୁମ ପିଠି ପଛରେ ତୁମସକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ କାରଣ ସେହି ମନେ ଏକ ବିଷର ପତ୍ର ପରି । ଖରାପ ସେହି ଉପରେ ତୁମେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖନି କିମ୍ବା ସାଧାରଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱାସ କର ନାହିଁ । କାରଣ ଯଦି ସେ ତୁମ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଏ ତେବେ ସେ ତମର ସମସ୍ତ ରାହଷ୍ୟକୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିପାରେ । ଆପଣ ଯାହା କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଜ୍ଞାନୀ ପରାମର୍ଶ ଦ୍ୱାରା ଏହାକୁ ଗୁପ୍ତ ରଖନ୍ତୁ । ଏହାକୁ କଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରନ୍ତୁ । ମୁର୍ଖତା ପ୍ରକୃତରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦାୟକ ଏବଂ ପ୍ରକୃତରେ ଜଘନ୍ୟ ମଧ୍ୟ କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟର ଘରେ ବାଧ୍ୟତା ମୂଳକ ହେବା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦାୟକ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ପର୍ବତରେ ଗୋଟିଏ ମୋତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘାତିର ମୁଣ୍ଡରେ ମୋତି ନାହିଁ । ଅର୍ଥାତ ସାଧୁ ସବୁ ଜାଗାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ନାହିଁ । ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଚପଲ ଗଛ ମିଳେ ନାହିଁ । ଜ୍ଞାନୀ ପୁରୁଷ ମାନେ ନିଜ ପୁତ୍ରକୁ ନୈତିକ ଉପାୟରେ ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିବା ଉଚିତ । ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ନୀତି ଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଅଛି ଏବଂ ଭଲ ଆଚରଣ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ତାହେଲେ ଆପଣ ପରିବାର ପାଇଁ ଗୌରବ ବନିବେ ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.