ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଏକ କ୍ଷଣରେ ଦୂର ହୋଇଯିବ, କେବଳ ଶନିବାର ଦିନ ଏହି 4 ଟି କାର୍ଯ୍ୟ କର

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ସପ୍ତାହର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନର ବିଶେଷ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କୌଣସି ହିନ୍ଦୁ ଦେବୀ ବା ଦେବତାଙ୍କୁ ସମର୍ପିତ | ଶନିବାର ହେଉଛି ଶାନିଦେବଙ୍କ ଦିନ | ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାର ନିୟମ ଅଛି। ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୁତ୍ର ଶାନିଦେବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭଗବାନଙ୍କ ନ୍ୟାୟ କୁହାଯାଏ। ସେମାନେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଫଳ ଦିଅନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନିବାରର କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ | ଯଦି ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ତାହା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଦୁଖ ଏବଂ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ |

ସୋରିଷ ତେଲ: ପିତ୍ତଳ ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ଥାଳି କିମ୍ବା ପାତ୍ର ନେଇ ସୋରିଷ ତେଲରେ ଭରନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ଛାୟା ଏଥିରେ ପଡ଼ିବା ଏବଂ ‘ଓମ୍ ଶାନ୍ ଶାନଶ୍ରାୟରାୟ ନାମ’ ମନ୍ତ୍ରକୁ 11 ଥର ଜପ କର | ଏହା ପରେ, ଉଭୟ ପିତ୍ତଳ ପାତ୍ର ଏବଂ ଏହାର ତେଲ ଶନି ମନ୍ଦିର ବାହାରେ ବସିଥିବା ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ | 7 ଟି ଶନିବାର ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଶାନଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କର ଯେ ସେ ତୁମର ସମସ୍ତ ଦୁଖ ଦୂର କରନ୍ତୁ | ତୁମ ଉପରେ ଦୟା ରଖ ଏବଂ ଭୁଲକୁ କ୍ଷମା କର |

ପିପଳ ଗଛର ପରିକ୍ରମା : ଶନି ଦେବଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ ଏବଂ ଧାୟା ପରି ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ପିପାଳ ଗଛକୁ ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଶନିବାର ସକାଳେ କିମ୍ବା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗାଧୋଇ ପିପଳ ଗଛକୁ ଯାଆନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟରେ କଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଗଛକୁ ସ୍ପର୍ଶ କର ଏବଂ ଏହାର ଆଶୀର୍ବାଦ ଖୋଜ ଏବଂ ଏହାର ଚାରିପାଖରେ ବୁଲ | ତୁମର ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବ | ପାରିକରାମ ସମୟରେ ଆପଣ ‘ଓମ୍ ଶାନ୍ ଶନିଶ୍ରାଇ ନାମ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିପାରିବେ | ପ୍ରତି ଶନିବାର ଏହା କରନ୍ତୁ |

ହନୁମାନ ପୂଜା: ଶନି ଦେବଙ୍କ ସହିତ ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିବ ଏବଂ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଭୟକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିବ | ଏହି ଦିନ ମାଛକୁ ଶସ୍ୟ ଏବଂ ପିମ୍ପୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏହା ସହିତ,ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଏବଂ ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ କରାଯାଇଥାଏ |

କଳା ଜିନିଷର ଦାନ: ଶନିବାର ଦିନ କଳା ଜାତୀୟ ଡାଲ, କଳା କପଡା, କଳା ତେଲ ଏବଂ କଳା ଗ୍ରାମ ଇତ୍ୟାଦି କଳା ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଶୁଭ ଅଟେ | ଏହି ଜିନିଷ ଗରିବ ଲୋକକୁ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ସହିତ ଶତ୍ରୁ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଜିତିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ସେହି ସମୟରେ, ତୁମ ସହିତ କିଛି ଖରାପ ହୁଏ ନାହିଁ |

ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ଟି ନିଶ୍ଚୟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ,ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ l

Leave a Reply

Your email address will not be published.