ସ୍ୱପ୍ନରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିବା ଶୁଭ କି ଅଶୁଭ ? ଏହାର ରହସ୍ୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ଜଣେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ଦେଖ, ତେବେ ତୁମେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ହୋଇପାରିବ l ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ସାଧାରଣ କଥା | ବାସ୍ତବରେ, ସ୍ୱପ୍ନଗୁଡ଼ିକ ଆମର ମାନସିକ ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରିଥାଏ ଯଥା ଦିନସାରା ଆମ ମନରେ ଆସୁଥିବା ଚିନ୍ତାଧାରା, ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ ରାତିରେ ସ୍ୱପ୍ନ ରୂପରେ ଆସନ୍ତି | ବେଳେବେଳେ ସ୍ୱପ୍ନ ସୁଖଦ ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ବହୁତ ଭୟାନକ ହୁଏ l

ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଆମେ ପ୍ରାୟତ ସ୍ୱପ୍ନରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ଦେଖିଥାଉ, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତ ଅଶୁଭ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି | ଯଦିଓ ଆମେ ସମସ୍ତ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ କାହିଁକି ଆମ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଭୟ କରୁ? ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବାର ଅର୍ଥ କ’ଣ? ପ୍ରାୟତ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି, ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଆମଠାରୁ କିଛି ଚାହୁଁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ସେମାନେ କିଛି ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଏକାସାଙ୍ଗରେ, ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖିବାର ଅର୍ଥକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ଏହାର ଅର୍ଥ ଉଭୟ ଶୁଭ ଏବଂ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା କେଉଁ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ସ୍ୱପ୍ନ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ କେଉଁ ସ୍ୱପ୍ନଗୁଡ଼ିକ ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ

ପିତୃପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ମନୋଭାବରେ ଦେଖିବା ସ୍ୱପ୍ନ : ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ବହୁତ ଖୁସି ଏବଂ ଖୁସିରେ ଦେଖୁଛ, ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ତୁମେ କରିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁମର ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଆସି ତୁମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଉଛନ୍ତି l ବିଶେଷକରି ଯଦି ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ଦିନ ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ଆସେ, ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ସମୟରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ତୁମେ କରିଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସେମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଟନ୍ତି |

ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା : ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ଅନେକ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ବି ମଣିଷ ମରିଯାଏ, ଅନେକ ଇଚ୍ଛା ତାଙ୍କ ମନରେ ରହିଥାଏ | ଏହି କାରଣରୁ, ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିର ଆତ୍ମା ​​ପରବର୍ତ୍ତୀକୁ ଯାଇ ପୃଥିବୀରେ ଏଣେତେଣେ ବୁଲିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୁଏ ନାହିଁ | ତେଣୁ, ସେମାନେ ପ୍ରାୟତନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କରିବାକୁ, ସେମାନେ ପ୍ରାୟତସ୍ୱପ୍ନରେ ଆସନ୍ତି | ସ୍ୱପ୍ନରେ, ସେମାନେ ଆମକୁ ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା କହିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | ଯଦି ତୁମର ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ଅଛି, ତେବେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ଦୀନହୀନମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଦାନ ଓ ଦାନ କର |

ପିତୃପୁରୁଷମାନେ କାନ୍ଦୁଥିବା କିମ୍ବା ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଦେଖିଲେ : ଯଦି ସ୍ୱପ୍ନରେ ଥିବା ପିତୃପୁରୁଷମାନେ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖାଯାଏ, କାନ୍ଦୁଥିବା କିମ୍ବା ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଭଲ ନୁହେଁ | ସ୍ବପ୍ନ ଶାସ୍ତାରେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆଗାମୀ ଦିନରେ, ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନରେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ଏକ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖୁଛ, ତେବେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହାକୁ ତୁମ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ଼ ଆହ୍ୱାନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କର l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତୁମେ କିଛି ଭଲ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରକୁ ଭେଟି ସେମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବା ଉଚିତ କି ତୁମର ରାଶିରେ ପିଟ୍ରାଡୋଶ ଅଛି କି? ଯଦି ପିଟ୍ରୋଶ୍ ଅଛି, ଏହାକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ଉଚିତ୍ l

ପିତୃପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ସ୍ବପ୍ନ : ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଅ, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଏକ ବଡ ଚାକିରି କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ସଫଳତା ପାଇବେ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ସହିତ ଖାଉଥିବାର ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ |

ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ଟି ନିଶ୍ଚୟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ,ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ l ଏଭଳି ଅଧିକ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ,ଧନ୍ୟବାଦ l

Leave a Reply

Your email address will not be published.